ضروری ترین تجهیزات مورد نیاز در آزمایشگاه چیست؟ 

ضروری ترین تجهیزات مورد نیاز در آزمایشگاه چیست؟ 

آزمایشگاه‌های مختلف مجموعه‌های مختلفی از تجهیزات دارند، اما برخی از تجهیزات آزمایشگاهی هستند که بسیار مهم هستند، به ندرت آزمایشگاهی بدون آنها پیدا می‌شود. در اینجا تعدادی از مهم ترین تجهیزات آزمایشگاهی آورده شده است.

تجهیزات ایمنی (عینک ایمنی، روپوش آزمایشگاهی، دستکش)

ایمنی اولین و مهمترین در بین قوانین آزمایشگاهی است. این ممکن است بدیهی به نظر برسد، اما بسیاری از مردم اغلب پروتکل‌های ایمنی را نادیده می‌گیرند و خود و همچنین اطرافیانشان را در معرض خطر قرار می‌دهند. بهترین کاری که می توانید انجام دهید این است که همیشه به رویه های ایمنی پایبند باشید.

آزمایشگاه ها حاوی مواد یا مواد شیمیایی خطرناک هستند. بنابراین، همه پرسنلی که در چنین محیطی کار می کنند، از جمله افراد در مناطق مجاور، باید از عینک ایمنی استفاده کنند.

هنگام استفاده از مواد شیمیایی یا بیولوژیکی، روپوش های آزمایشگاهی پوشیده می شوند. آنها از لباس پوشنده و پوست در معرض مواد در برابر مواد خطرناک یا مواد شیمیایی محافظت می کنند. همچنین هنگام دست زدن به مواد خطرناک از دستکش استفاده می شود.

 

برای خرید کمی لومینسانس و تجهیزات آزمایشگاه‌تان با متخصصان پادتن گستر تماس بگیرید. برای دیدن و خرید کیت الایزا می توانید به صفحه فروشگاه مربوطه مراجعه کنید.

 

 

صفحات داغ

صفحات داغ که گاهی اوقات صفحات گرمایش نامیده می شوند، برای گرم کردن ظروف شیشه ای یا محتویات مایع یا جامد آن استفاده می شوند. آنها معمولاً زمانی استفاده می شوند که محلول ها تا 100 درجه سانتیگراد یا بالاتر گرم شوند و در مقایسه با بخاری های شعله باز مانند مشعل های Bunsen بسیار ایمن تر هستند.

برخی از صفحات داغ دارای یک همزن مغناطیسی هستند که به هم زدن محلول گرم شده کمک می کند. چنین صفحات داغ به عنوان صفحات داغ همزن شناخته می شوند. آنها برای جلوگیری از گرم شدن بیش از حد و جداسازی محلول هایی که در مدت زمان طولانی بدون مراقبت رها می شوند، استفاده می شوند.

سانتریفیوژها

کیت های کمی

سانتریفیوژ تجهیزات آزمایشگاهی است که برای جداسازی مایعات، گاز یا سیالات بر اساس چگالی استفاده می شود. این دستگاه معمولاً در بیمارستان‌ها، آزمایش‌های آزمایشگاهی، علوم پزشکی و مراکز تحقیقاتی زیست‌پزشکی مورد استفاده قرار می‌گیرد، جایی که از آنها برای حذف مواد معلق از یک محیط استفاده می‌شود. این فرآیند که به عنوان سانتریفیوژ شناخته می شود، شامل استفاده از نیروی گریز از مرکز برای جداسازی مخلوط هایی مانند نمونه خون، DNA/RNA و کشت سلولی است. با چرخش تجهیزات، نیرویی ایجاد می شود که باعث می شود مواد متراکم تر در مخلوط شروع به حرکت کنند. سپس این مواد به بیرون ته نشین می شوند در حالی که مواد سبکتر در وسط باقی می مانند.

سانتریفیوژها بسته به اندازه، سرعت مورد نظر و ظرفیت نمونه متفاوت هستند. و در حالی که برای عملکردی کردن تجهیزات به نیروی الکتریکی نیاز است، تجهیزاتی وجود دارند که به صورت دستی کار می کنند که می توانند با چرخاندن یک اهرم کار کنند. برخی از سانتریفیوژهای موجود در بازار عبارتند از: اولتراسانتریفیوژ، سانتریفیوژ یخچالی، میکرو سانتریفیوژ و سانتریفیوژ یخچالی با سرعت بالا.

میکروسکوپ ها

کیت های ویتامین D3

میکروسکوپ قطعه مهمی از تجهیزات است که در هر آزمایشگاهی پیدا می شود. این دستگاه برای انجام مطالعات اولیه مانند تجسم سلول ها و میکروارگانیسم ها و همچنین آماده سازی نمونه های سلولی یا مایع برای تجسم یا آزمایش ضروری است. همچنین برای مخلوط کردن مواد شیمیایی و تشریح نمونه های میکروسکوپی استفاده می شود.

میکروسکوپ ها را می توان بر اساس اینکه چه چیزی با نمونه برای تولید تصویر تعامل می کند و اینکه آیا نمونه را به طور یکجا یا از طریق یک نقطه اسکن تجزیه و تحلیل می کنند به کلاس های مختلفی طبقه بندی کرد.

لیوان

تجهیزات آزمایشگاهی

لیوان ها تجهیزات اسب بخاری در هر آزمایشگاهی هستند. از آنها می توان برای نگهداری نمونه ها برای استفاده بعدی، حاوی یک واکنش شیمیایی، حرارت دادن مخلوط روی شعله، اندازه گیری مایعات، هم زدن مایعات یا جمع آوری مایعات در دستگاه تیتراسیون استفاده کرد. علاوه بر این، می توان از آنها برای اندازه گیری حجم مایعات استفاده کرد. با این حال، آنها باید فقط برای اهداف تخمین استفاده شوند زیرا دقیق نیستند.

سه نوع بشر وجود دارد

فنجان استاندارد یا گریفین، بشر بلند و لیوان مسطح. از لیوان استاندارد می توان برای تهیه محلول ها، تخلیه مایعات و انجام واکنش های ساده استفاده کرد. فنجان های بلند دو برابر قطرشان بلندتر هستند و معمولاً برای تیتراسیون استفاده می شوند. در نهایت، فنجان های مسطح بیشتر برای انجام تبلور و گرمایش با حمام گرم استفاده می شوند.

اینها برخی از مهم ترین تجهیزات آزمایشگاهی هستند که در هر آزمایشگاه معمولی در جهان یافت می شوند.

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر و خرید کمی لومینسانس با متخصصان پادتن گستر تماس بگیرید.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *