چه کسانی بیشتر در معرض خطر آنفولانزا هستند؟   

چه کسانی بیشتر در معرض خطر آنفولانزا هستند؟   

خطر آنفولانزا بر اساس گزارش مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها (CDC) هر سال حدود 8 درصد از مردم در ایالات متحده به آنفولانزا مبتلا می شوند. بهترین دارو برای آنفولانزا اگرچه آنفولانزا می‌تواند هر کسی را بدون در نظر گرفتن سن یا سلامتی بیمار کند، اما برخی از افراد بیشتر در معرض خطر عوارض جدی آنفولانزا هستند.

دریافت واکسن آنفولانزای فصلی بهترین راه برای پیشگیری از آنفولانزا و کاهش خطر عوارض جدی است. در صورت امکان، CDC توصیه می کند که در ماه سپتامبر یا اکتبر برای پوشش مطلوب در طول فصل آنفولانزا واکسینه شوید.

در اینجا چیزهای دیگری است که باید در مورد افرادی که بیشتر در معرض خطر آنفولانزا هستند و چگونه از آنها محافظت کنید بدانید.

برای خرید کمی لومینسانس و تجهیزات آزمایشگاه‌تان با متخصصان پادتن گستر تماس بگیرید. برای دیدن و خرید کیت الایزا می توانید به صفحه فروشگاه مربوطه مراجعه کنید 

نوزادان و کودکان خردسال

سریعترین راه درمان آنفولانزا از آنجایی که سیستم ایمنی آنها به طور کامل توسعه نیافته است، کودکان زیر 5 سال با خطر بیشتری از عوارض جدی آنفولانزا مواجه هستند. برای محافظت از آنها، این مراحل را دنبال کنید.

واکسن

مرگ بر اثر آنفولانزا در دوران شیردهی واکسن بزنید. طبق CDC، واکسن به شما کمک می کند تا آنتی بادی هایی ایجاد کنید که می توانید در هنگام شیردهی به کودک خود منتقل کنید.

نوزاد خود را به محض اینکه واجد شرایط شد واکسینه کنید. نوزادان می توانند از 6 ماهگی واکسن آنفولانزا دریافت کنند. اگر در طول فصل آنفولانزا واجد شرایط شوند، باز هم به واکسیناسیون آنها کمک می کند.

خطر آنفولانزا اطمینان حاصل کنید که تمام اعضای خانواده یا افراد نزدیک نوزادان، از جمله خواهر و برادر، پدربزرگ و مادربزرگ و هر مراقبی واکسینه شده اند.

زنان حامله

سیستم ایمنی بدن شما در دوران بارداری تغییر می کند. تب در دوران بارداری می تواند به جنین در حال رشد آسیب برساند. با نقص لوله عصبی و سایر پیامدهای نامطلوب مرتبط است. برای محافظت از خود و جنینتان در برابر آنفولانزا در دوران بارداری:

واکسن آنفولانزا را دریافت کنید. بر اساس CDC، واکسن آنفولانزا خطر بستری شدن در بیمارستان با آنفولانزا را در زنان باردار تا حدود 40 درصد کاهش می دهد. واکسنی که دریافت می کنید همچنین از نوزاد تازه متولد شده شما در چند ماه اول زندگی، قبل از واجد شرایط بودن برای واکسن محافظت می کند.

خطر آنفولانزا مطمئن شوید که همه اعضای خانواده واکسن آنفولانزا نیز دریافت می کنند.

افراد بالای 65 سال

با بالا رفتن سن، سیستم ایمنی بدن شما مانند گذشته کار نمی کند، بنابراین برای مبارزه با آنفولانزا سخت تر می شود.

براساس CDC، حدود 70 تا 85 درصد از مرگ و میرهای ناشی از آنفولانزای فصلی در افراد 65 سال و بالاتر رخ می دهد.

اگر 65 سال یا بیشتر دارید، CDC توصیه می کند که یک واکسن آنفولانزا با دوز بالا یا یک واکسن آنفولانزای کمکی دریافت کنید. از داروساز خود بپرسید که کدام واکسن آنفولانزا را برای شما توصیه می کند.

بیشتر بدانید : انواع مختلف کم خونی

ابتلا به آنفولانزا

افراد مبتلا به بیماری های مزمن

اگر یک بیماری مزمن پزشکی دارید – حتی اگر کمتر از 65 سال دارید – ابتلا به آنفولانزا می تواند این شرایط را بدتر کند. برخی از شایع ترین شرایط بدتر شده توسط آنفولانزا عبارتند از:

آسم و بیماری ریوی. حتی در افرادی که آسم آنها به خوبی کنترل می شود، آنفولانزا می تواند التهاب راه های هوایی و ریه را بدتر کند. کودکان و بزرگسالانی که آسم دارند، احتمال بیشتری دارد که پس از ابتلا به آنفولانزا دچار ذات الریه شوند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر و خرید کمی لومینسانس با متخصصان پادتن گستر تماس بگیرید

آنفولانزا می تواند کنترل سطح قند خون را برای شما دشوارتر کند. حدود 30 درصد از بزرگسالانی که به دلیل آنفولانزا در بیمارستان بستری می شوند، دیابت دارند.

بیماری قلبی و سکته مغزی. نیمی از بزرگسالانی که به دلیل آنفولانزا در بیمارستان بستری می شوند، بیماری قلبی دارند و ابتلا به آنفولانزا نیز می تواند خطر حمله قلبی و سکته را افزایش دهد.

چگونه از خود و دیگران از خطر آنفولانزا محافظت کنیم

خطر آنفولانزا در کنار دریافت واکسن آنفولانزای فصلی، CDC توصیه می‌کند که برای محافظت از خود و اطرافیانتان موارد زیر را انجام دهید:

خطر آنفولانزا دست های خود را اغلب با آب و صابون بشویید یا از ضدعفونی کننده های الکلی استفاده کنید.

سرفه و عطسه را بپوشانید.

از دست زدن به چشم، بینی و دهان خودداری کنید.

اگر شما یا یکی از اعضای خانواده تان بیمار هستید، سطوح و اشیاء با لمس بالا را تمیز و ضدعفونی کنید.

حداقل 24 ساعت پس از رفع تب بدون استفاده از داروهای کاهش دهنده تب در خانه بمانید.

بیشتر بدانید : روش های تشخیص غربالگری سرطان در آزمایشگاه ها

در صورت ابتلا به آنفولانزا چه باید کرد؟

خطر آنفولانزا در اسرع وقت آزمایش شوید داروخانه یا پزشک محلی شما می تواند در انجام آزمایش کمک کند. داروهای تجویزی متعددی برای درمان افراد پرخطر مبتلا به آنفولانزا وجود دارد، اما باید آنها را ظرف 48 ساعت پس از ظهور علائم شروع کنید.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *