TRT خطر سرطان را در مردان تحت درمان سرطان پروستات افزایش نمی دهد  

TRT خطر سرطان را در مردان تحت درمان سرطان پروستات افزایش نمی دهد  

سرطان پروستات پروستات غده ای است که توجه زیادی را در سلامت مردان به خود جلب می کند. یکی از مسائل مهم مربوط به سرطان است. سرطان پروستات یکی از علل اصلی مرگ و میر در مردان در ایالات متحده است. با افزایش سن مردان، ضایعات کوچک پنهان پروستات به طور فزاینده ای شایع می شوند. اینها ممکن است سرطانی شوند یا نشوند. این ضایعات در 30 درصد از مردان آمریکایی بالای 45 سال رخ می دهد و شیوع آن در مردان بالای 80 سال به بیش از 80 درصد می رسد. اعتقاد بر این است که عوامل ژنتیکی و شرایط سبک زندگی مانند رژیم غذایی در این تغییر نقش دارند.

پزشکان از روش های مختلفی برای تشخیص سرطان پروستات استفاده می کنند، از جمله سنجش آنتی ژن اختصاصی پروستات (PSA)، معاینه دیجیتال رکتوم (DRE) و سونوگرافی ترانس رکتال. DRE قبل از شروع درمان جایگزین تستوسترون و هر شش ماه یکبار توصیه می شود، به ویژه برای مردانی که سابقه خانوادگی سرطان پروستات یا افراد مسن تر از 40 سال دارند. یک معاینه غیرطبیعی رکتوم، افزایش تایید شده PSA بیش از 2 نانوگرم در میلی لیتر، یا PSA بیش از 4 نانوگرم در میلی لیتر، پزشک را وادار می کند تا شما را برای ارزیابی بیشتر به یک متخصص اورولوژی ارجاع دهد (معمولاً سونوگرافی و بیوپسی پروستات).

برای خرید کمی لومینسانس و تجهیزات آزمایشگاه‌تان با متخصصان پادتن گستر تماس بگیرید. برای دیدن و خرید کیت الایزا می توانید به صفحه فروشگاه مربوطه مراجعه کنید 

مسلما PSA و DRE فاقد حساسیت و ویژگی هستند. 25 درصد از بیماران مبتلا به سرطان پروستات دارای سطوح PSA طبیعی (منفی کاذب) هستند، در حالی که هیپرپلازی خوش خیم پروستات (BPH)، یک التهاب غیر سرطانی، ممکن است آنها را افزایش دهد (مثبت کاذب).

کیت های ویتامین D3

محققان ضایعات مخفی پروستات را با بیوپسی سوزنی در برخی از مردان با سطح PSA طبیعی و یافته های سونوگرافی ترانس رکتال طبیعی یافته اند. بیوپسی پروستات بخشی از استفاده معمول بالینی تستوسترون درمانی است و توجیه نمی شود مگر اینکه افزایش شدید PSA مشاهده شود و عفونت رد شده باشد.

در مورد نقش درمان جایگزین تستوسترون در افزایش PSA یا ایجاد سرطان پروستات سردرگمی وجود دارد. سرطان پروستات در ابتدا وابسته به آندروژن است، بنابراین مردان مبتلا به سرطان پروستات نباید از درمان با تستوسترون استفاده کنند. این بدان معنا نیست که باعث سرطان می شود. تجزیه و تحلیل تلفیقی عظیم از داده های 18 مطالعه (شامل 3886 مرد مبتلا به سرطان پروستات و 6438 مرد کنترل) که در شماره 6 فوریه 2008 مجله موسسه ملی سرطان منتشر شد، نشان داد که سطح آندروژن ها و سایر هورمون های جنسی در خون اینگونه نیست.

پادتن گستر ارائه دهنده انواع کیت های الایزا، کمی لومینسانس، کیت های ویتامین D3 و کیت های گاما از معتبرترین کیت ها و در کوتاه ترین زمان میباشد.جهت کسب اطلاعات بیشتر و خرید با متخصصان ما تماس بگیرید

به نظر می رسد با افزایش خطر ابتلا به سرطان پروستات مرتبط باشد. به طور خلاصه، به نظر نمی رسد که درمان با تستوسترون باعث ایجاد سرطان پروستشات شود، اما در صورت وجود در برخی موارد، می تواند آن را بدتر کند. با کمال تعجب، داده های در حال ظهور در مورد استفاده از دوزهای بالای تستوسترون در درمان برخی از سرطان های پروستات وجود دارد.

کمی لومینسانس

مطالعه دیگری با استفاده از داده‌های نظارت، سرطان پروستات  اپیدمیولوژی و نتایج نهایی- مدیکر، 149354 مرد را شناسایی کرد که از سال 1991 تا 2007 مبتلا به سرطان پروستات بودند. افراد تحت درمان با TRT بر اساس طول مدت درمان طبقه‌بندی شدند. برای تعدیل تفاوت بین گروه‌ها از روش‌های نمره گرایش وزنی استفاده شد. یک مدل خطرات متناسب کاکس برای ارزیابی اثر قرار گرفتن در معرض درمان جایگزینی تستوسترون تزریقی (TRT) بر نتایج ساخته شد.

این نشان داد که مردان تحت درمان با TRT، صرف نظر از مدت زمان، OM یا PCSM بالاتری را تجربه نکردند. همچنین هیچ تفاوتی در استفاده از ADT نجات (درمان محرومیت از آندروژن) در گروه‌های 30-روزه و 31 تا 60 روز در مقایسه با بدون TRT (به ترتیب HR 1.23 و 1.05، 0.06 = P و 0.81) مشاهده نشد. برای مردان در TRT طولانی مدت کمتر بود.

جهت کسب اطلاعات بیشتر و خرید کمی لومینسانس با متخصصان پادتن گستر تماس بگیرید

این مطالعه نتیجه گرفت که TRT به دنبال تشخیص و درمان سرطان پروستات باعث افزایش مرگ و میر یا استفاده از ADT نجات نمی شود. با استفاده از تجزیه و تحلیل متغیر با زمان، این مطالعه نشان داد که مدت طولانی تر TRT با مرگ و میر نامطلوب یا نیاز بیشتر به ADT مرتبط نیست.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *