پروتئین گیرنده نقش کلیدی در مقاومت دارویی سلول های سرطانی پروستات دارد 

پروتئین گیرنده نقش کلیدی در مقاومت دارویی سلول های سرطانی پروستات دارد 

سلول های سرطانی پروستات محققان پروتئین گیرنده ای به نام CHRM1 را به عنوان یک بازیکن کلیدی در مقاومت سلول های سرطانی پروستات در برابر دوستاکسل، یک داروی شیمی درمانی رایج برای درمان سرطان پیشرفته که فراتر از پروستات گسترش یافته است، شناسایی کرده اند. احتمال مرگ در سرطان پروستات این کشف راه را برای راهبردهای درمانی جدید باز می کند که می تواند بر این مقاومت غلبه کند. این در نهایت می تواند به افزایش عمر مبتلایان به سرطان پروستات، یکی از علل اصلی مرگ و میر ناشی از سرطان در میان مردان کمک کند.

 

برای خرید کمی لومینسانس و تجهیزات آزمایشگاه‌تان با متخصصان پادتن گستر تماس بگیرید. برای دیدن و خرید کیت الایزا می توانید به صفحه فروشگاه مربوطه مراجعه کنید 

 

این مطالعه به رهبری تیمی از دانشمندان  نشان داد که مسدود کردن CHRM1 در رده‌های سلولی مقاوم در برابر سرطان پروستات و مدل حیوانی مبتنی بر بافت مقاوم مشتق شده از بیمار، توانایی دوستاکسل را برای کشتن سلول‌ها و توقف رشد تومور بازیابی می‌کند.

محققان این کار را با استفاده از دی سیکلومین انجام دادند، دارویی که به طور انتخابی فعالیت CHRM1 را مهار می کند. علائم سرطان پروستات بدخیم دی سیکلومین در حال حاضر به عنوان یک داروی ژنریک در بازار موجود است و در حال حاضر برای درمان علائم سندرم روده تحریک پذیر استفاده می شود.

سلول های سرطانی پروستات

 

این اثر در تمام مدل‌های آزمایشی که آزمایش کردیم بسیار چشمگیر بود. و از آنجا که دی سیکلومین قبلاً کاربرد بالینی دارد، این کار دارای پتانسیل ترجمه فوری است.”

 

بویانگ (جیسون) وو، دانشیار دانشکده داروسازی و علوم دارویی WSU و نویسنده ارشد این مطالعه

 

طول عمر سرطان پروستات بدخیم یافته‌های محققان که در مجله Cell Reports Medicine منتشر شده است، از آزمایش بالینی برای تایید اینکه آیا استفاده ترکیبی از دوستاکسل و دی سیکلومین می‌تواند به غلبه بر مقاومت درمانی در بیماران مبتلا به سرطان پروستات کمک کند، پشتیبانی می‌کند.

مقاومت به دوستاکسل می تواند در سرطان پروستات پس از حدود شش ماه درمان ایجاد شود. داروهای شیمی درمانی مانند دوستاکسل یکی از گزینه های بسیار معدود در دسترس بیماران مبتلا به سرطان پروستات مقاوم به اخته است، شکلی کشنده از این بیماری که دیگر به هورمون درمانی پاسخ نمی دهد.

 

پادتن گستر ارائه دهنده انواع کیت های الایزا، کمی لومینسانس، کیت های ویتامین D3 و کیت های گاما از معتبرترین کیت ها و در کوتاه ترین زمان میباشد.جهت کسب اطلاعات بیشتر و خرید با متخصصان ما تماس بگیرید

 

سلول های سرطانی پروستات گفت که این نوع درمان ترکیبی می تواند به طور بالقوه برای سایر سرطان هایی که در حال حاضر با دوستاکسل درمان می شوند، مانند سرطان سینه و ریه نیز استفاده شود. همچنین ممکن است بتوان از همان استراتژی ترکیبی با سایر داروهای شیمی درمانی مشابه استفاده کرد.

علائم سرطان پروستات بدخیم

استفاده از دی سیکلومین برای مسدود کردن CHRM1

علاوه بر آزمایش رده های سلولی مقاوم در برابر سرطان، تیم تحقیقاتی سلول هایی را نیز آزمایش کردند که هنوز به درمان دوستاکسل پاسخ می دادند. آنها دریافتند که استفاده از دی سیکلومین برای مسدود کردن CHRM1 در این سلول‌ها، دوستاکسل را در کشتن آنها کارآمدتر می‌کند. وو گفت که این نشان می دهد که بیماران مبتلا به سرطان پروستات به طور بالقوه می توانند از یک استراتژی درمان ترکیبی حتی قبل از ایجاد مقاومت به دوستاکسل بهره مند شوند.

سلول های سرطانی پروستات

  «آنچه این نشان می‌دهد این است که کمترین دوز مؤثر دوستاکسل ممکن است زمانی که دارو با دی سیکلومین ترکیب می‌شود، در مقایسه با زمانی که دوستاکسل به تنهایی استفاده می‌شود، کمتر باشد». توانایی استفاده از دوز کمتر می تواند به کاهش عوارض جانبی ناخواسته کمک کند و درمان را برای بیماران قابل کنترل تر کند.

 

به غیر از وو، نویسندگان همکار در این مطالعه عبارتند از تایلر بلاند، یکی از نویسندگان ارشد، همکار سابق فوق دکتری WSU که اکنون استادیار بالینی در دانشگاه آیداهو است، و همچنین یکی از نویسندگان همکار، جینگ وانگ، یکی از نویسندگان اخیر. فارغ التحصیل دکترای WSU، و جینگ وی، یک دانشجوی فوق دکتری WSU.

سلول های سرطانی پروستات تیم تحقیقاتی این مطالعه را با همکاری دانشمندان دانشگاه واشنگتن، دانشگاه پزشکی اینسبروک در اتریش و دانشگاه ملی یانگ مینگ چیائو تونگ در تایوان انجام دادند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر و خرید کمی لومینسانس با متخصصان پادتن گستر تماس بگیرید

 

سلول های سرطانی پروستات بودجه این مطالعه از طریق کمک مالی برنامه تحقیقاتی سرطان پروستات وزارت دفاع ایالات متحده با حمایت اضافی ارائه شده توسط موسسه ملی سرطان، بخشی از مؤسسه ملی بهداشت، و صندوق های راه اندازی دانشکده داروسازی وعلوم دارویی WSU تامین شد.

 

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *