شکلات تلخ خطر ابتلا به فشار خون را کاهش می دهد: اخبار شیرین از آخرین مطالعه 

شکلات تلخ خطر ابتلا به فشار خون را کاهش می دهد: اخبار شیرین از آخرین مطالعه 

مقدار مصرف شکلات تلخ در روز یک مطالعه منتشر شده در ژورنال Scientific Reports نشان می دهد که مصرف شکلات تلخ می تواند به طور قابل توجهی خطر ابتلا به فشار خون ضروری را کاهش دهد. فشار خون اساسی به فشار خون بالا گفته می شود که چند عاملی است و علت مشخصی ندارد.

برای خرید کمی لومینسانس و تجهیزات آزمایشگاه‌تان با متخصصان پادتن گستر تماس بگیرید. برای دیدن و خرید کیت الایزا می توانید به صفحه فروشگاه مربوطه مراجعه کنید 

 

خواص شکلات تلخ برای مردان بیماری های قلبی عروقی عامل اصلی ناتوانی و مرگ و میر در سرتاسر جهان هستند و سهم عمده ای در بار بیماری های جهانی دارند. تعداد کل موارد بیماری قلبی عروقی در سال 2019 523 میلیون نفر تخمین زده شد 

 

با توجه به عوارض و مرگ و میر بالای مرتبط با بیماری های قلبی عروقی، مطالعات متعددی برای شناسایی عوامل خطر و اقدامات پیشگیرانه انجام شده است. برخی کارآزمایی‌های تصادفی‌سازی و کنترل‌شده در مقیاس کوچک نشان داده‌اند که شکلات‌های تلخ برای سلامت قلب و عروق مفید هستند. سه فلاوانول اصلی موجود در شکلات تلخ، از جمله پروسیانیدین، کاتچین و اپی کاتچین، اثرات مفیدی بر سیستم قلبی عروقی دارند.

 

در این مطالعه، دانشمندان با استفاده از روش تصادفی سازی مندلی، رابطه علی بین مصرف شکلات تلخ و خطر ابتلا به بیماری های قلبی عروقی را بررسی کردند. تصادفی‌سازی مندلی از تنوع اندازه‌گیری شده در ژن‌های دارای عملکرد شناخته‌شده برای بررسی اثر علی یک مواجهه قابل اصلاح بر بیماری در مطالعات مشاهده‌ای استفاده می‌کند.

 

 

طراحی مطالعه مصرف شکلات تلخ

 

دانشمندان داده‌های خلاصه مطالعه در سطح ژنوم را برای مصرف شکلات تلخ از وب‌سایت واحد اپیدمیولوژی مجتمع MRC (دانشگاه بریستول) به دست آوردند. این داده ها شامل 64945 شرکت کننده با اصل و نسب اروپایی بود. آنها 21 پلی مورفیسم تک نوکلئوتیدی مستقل را به عنوان متغیرهای ابزار ژنتیکی برای پیش بینی مصرف شکلات تلخ شناسایی کردند. متغیر ابزاری نوعی متغیر است که قرار نیست تأثیر مستقیمی بر نتیجه داشته باشد.

پادتن گستر ارائه دهنده انواع کیت های الایزا، کمی لومینسانس، کیت های ویتامین D3 و کیت های گاما از معتبرترین کیت ها و در کوتاه ترین زمان میباشد.جهت کسب اطلاعات بیشتر و خرید با متخصصان ما تماس بگیرید

 

خواص شکلات تلخ برای مردان علاوه بر این، دانشمندان داده‌های سطح خلاصه برای بیماری‌های قلبی عروقی را از مطالعات مختلف انجمن ژنومی در دسترس عموم به‌دست آوردند. آنها مجموعه داده‌ها را برای مصرف شکلات تلخ و بیماری‌های قلبی عروقی همگام‌سازی کردند تا جهت آلل‌های پلی‌مورفیسم تک نوکلئوتیدی را برای هر دو هماهنگ کنند.

 

سپس، آنها داده ها را برای تعیین رابطه علی بین مصرف شکلات تلخ پیش بینی شده ژنتیکی و خطرات 12 بیماری قلبی عروقی، از جمله نارسایی قلبی، بیماری عروق کرونر قلب، انفارکتوس میوکارد، فیبریلاسیون دهلیزی، بیماری دریچه غیر روماتیسمی، کاردیوپاتی غیر ایسکمیک، ضروری تجزیه و تحلیل کردند. فشار خون بالا، ترومبوآمبولی وریدی، ترومبوز ورید عمقی، سکته مغزی، سکته مغزی ایسکمیک و حمله ایسکمیک گذرا. آنها همچنین تجزیه و تحلیل های حساسی را برای ارزیابی استحکام نتایج تجزیه و تحلیل تصادفی مندلی انجام دادند.

 

مشاهدات مهم مصرف شکلات تلخ

یافته های این مطالعه نشان داد که مصرف شکلات تلخ به طور قابل توجهی خطر ابتلا به فشار خون ضروری را کاهش می دهد. در این مطالعه یک ارتباط منفی بین مصرف شکلات تلخ و خطر ترومبوآمبولی وریدی مشاهده شد. هیچ ارتباط معنی داری با مصرف شکلات تلخ برای سایر بیماری های قلبی عروقی آزمایش شده مشاهده نشد.

 

اهمیت مطالعه مصرف شکلات تلخ

این مطالعه نشان می‌دهد که مصرف شکلات تلخ که از نظر ژنتیکی پیش‌بینی می‌شود، به طور قابل‌توجهی با خطر پایین‌تر فشار خون ضروری و به طور احتمالی با خطر کمتر ترومبوآمبولی وریدی مرتبط است.

مضرات شکلات تلخ برای کبد

 

شواهد موجود نشان می‌دهد که فلاوانول‌های موجود در شکلات‌های تیره می‌توانند عملکرد اندوتلیال را بهبود بخشند، اتساع عروق را افزایش دهند و با افزایش انتشار اکسید نیتریک از تجمع پلاکت‌ها جلوگیری کنند. فلاوانول ها همچنین دارای فعالیت های آنتی اکسیدانی و ضد التهابی قوی هستند. اعتقاد بر این است که تمام این فعالیت های فلاوانول ها عوامل اصلی کمک کننده به سمت یک سیستم قلبی عروقی سالم هستند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر و خرید کمی لومینسانس با متخصصان پادتن گستر تماس بگیرید

 

داده های فشار خون مورد استفاده در این مطالعه شامل موارد فشار خون ثانویه است که اساساً تظاهر بیماری کلیوی، بیماری عروق کلیوی و برخی بیماری های غدد درون ریز در سیستم قلبی عروقی است. با این حال، این مطالعه هیچ رابطه علتی این بیماری ها را با مصرف شکلات تلخ بررسی نمی کند. بنابراین، دانشمندان توصیه می کنند که افراد برای جلوگیری از فشار خون ضروری فقط به شکلات تلخ اعتماد نکنند. در عوض، افرادی که در معرض خطر بالای فشار خون ضروری هستند، می توانند برای بهبود سلامت قلبی عروقی خود، میان وعده های ناسالم را با شکلات تلخ جایگزین کنند.

 

همانطور که توسط دانشمندان ذکر شد، در این مطالعه از حجم نمونه کوچکی از داده های مواجهه استفاده شد. پلی‌مورفیسم‌های تک نوکلئوتیدی شناسایی‌شده نیز نتوانستند به آستانه اهمیت ژنومی متداول برسند. با این حال، این چند شکلی های تک نوکلئوتیدی را می توان به عنوان متغیرهای ابزاری موثر در نظر گرفت زیرا مقادیر آماره فیشر (معیار نسبت واریانس) آنها بیشتر از 10 است. برای رد فرضیه صفر، یک مقدار آماره فیشر بیش از 2.5 مورد نیاز است. علاوه بر این، یافته‌های تحلیل‌های حساس، استحکام اثرات علی برآورد شده را برای تقریباً همه پیامدها نشان داد.

 

به طور کلی، این مطالعه اطلاعات ارزشمندی را برای پیشگیری از فشار خون ضروری در جمعیت عمومی ارائه می دهد. تحقیقات بالینی بیشتری مورد نیاز است تا رابطه علت و معلولی بین مصرف شکلات تلخ و خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی عروقی مشخص شود.

 

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *