نیکوتین چه مدت در سیستم شما باقی می ماند؟

نیکوتین چه مدت در سیستم شما باقی می ماند؟

نیکوتین مدت زمانی که نیکوتین در سیستم شما باقی می ماند بستگی به مدت زمان و تعداد دفعات در معرض آن دارد. علائم کمبود نیکوتین در بدن همچنین بستگی به این دارد که آیا آن را دود کرده اید، جویده اید یا دست دوم آن را استنشاق کرده اید.

 

هر زمان که سیگار می کشید یا ویپ می کشید، تنباکو می جوید یا دود سیگار دست دوم را استنشاق می کنید، نیکوتین به جریان خون شما جذب می شود.

 

از آنجا، آنزیم های کبد شما بیشتر نیکوتین را به کوتینین تجزیه می کنند. مقدار کوتینین با مقدار نیکوتینی که مصرف میکنید افزایش می یابد. این مواد در نهایت از طریق کلیه ها به عنوان ادرار دفع می شوند.

 

کوتینین، محصول تجزیه اصلی نیکوتین، ممکن است برای تعیین اینکه آیا فردی در معرض نیکوتین قرار گرفته است یا خیر، استفاده شود.

 

بر اساس بررسی منابع معتبر در سال 2016، کوتینین در مقایسه با سایر محصولات تجزیه نیکوتین حساسیت بالایی دارد و نیمه عمر بیشتری دارد.

 

آزمایش آن معمولاً می‌تواند افرادی که سیگار می‌کشند یا نیکوتین می‌کشند را از افرادی که ممکن است در معرض غیر مستقیم قرار گرفته‌اند متمایز کند.

 

مدت زمان ماندگاری آن در سیستم شما بستگی به نحوه مصرف نیکوتین و دفعات مصرف آن دارد.

 

به خواندن ادامه دهید تا بدانید نیکوتین تا چه مدت در ادرار، خون، بزاق و موی شما قابل تشخیص است.

 

علائم کمبود نیکوتین در بدن

 

تا چه مدت آثار نیکوتین در ادرار شما وجود خواهد داشت؟

 

عوارض نیکوتین بر اساس گزارش مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری (CDC)، نیمه عمر کوتینین حدود 16 ساعت است. با این حال، طبق بررسی تحقیقاتی در سال 2016، ممکن است 40 ساعت طول بکشد.

 

نیمه عمر به تعداد ساعاتی اشاره دارد که نیمی از کوتینین از سیستم شما خارج شود. با این حال، آزمایش‌های این متابولیت می‌تواند کوتینین را حتی پس از رسیدن به این نقطه تشخیص دهد.

 

غلظت کوتینین در ادرار حدود 4 تا 6 برابر منبع قابل اعتماد بیشتر از پلاسمای خون یا بزاق است.

 

یک مطالعه در سال 2019 از آزمایش ادرار کوتینین روی افرادی که برای جراحی چاقی آماده می‌شوند برای تعیین پایبندی به دستورالعمل‌های قبل از جراحی استفاده کرد.

 

به گفته نویسندگان این مطالعه، آزمایش ادرار کوتینین حساسیت و ویژگی بالایی را برای سیگار کشیدن حداقل در 72 ساعت گذشته ارائه کرد.

 

مطالعه دیگری در سال 2020 نشان داد که کوتینین ممکن است حداقل به مدت 8 هفته در ادرار قابل تشخیص باشد.

 

با این حال، روشی که بدن هر فرد نیکوتین را برای تولید کوتینین متابولیزه می کند متفاوت است. تفاوت های ژنتیکی همچنین می تواند بر میزان زمانی که کوتینین در بدن شما قابل تشخیص است تأثیر بگذارد.

 

برای خرید کمی لومینسانس و تجهیزات آزمایشگاه‌تان با متخصصان پادتن گستر تماس بگیرید. برای دیدن و خرید کیت الایزا می توانید به صفحه فروشگاه مربوطه مراجعه کنید 

 

بر اساس تحقیقات خلاصه شده توسط CDCTrusted Source، سیاه پوستان غیر اسپانیایی آمریکایی ممکن است کوتینین را کندتر از آمریکایی‌های سفید پوست غیر اسپانیایی متابولیزه کنند.

 

مثبت بودن آزمایش ادرار می تواند به زمان ارائه نمونه ادرار نسبت به آخرین باری که نیکوتین مصرف کرده اید بستگی داشته باشد. اگر در حال حاضر سیگاری هستید، آزمایش میزان کوتینین ادرار 1000 تا 8000 نانوگرم در میلی لیتر (ng/mL) را نشان می دهد.

عوارض نیکوتین

 

افرادی که سیگار می کشند اما 2 هفته قبل از آزمایش در معرض نیکوتین قرار نگرفته اند ممکن است سطح کوتینین ادرار کمتر از 50 نانوگرم در میلی لیتر نشان دهند.

 

هر آزمایشگاه ممکن است محدوده مرجع متفاوتی برای مثبت بودن داشته باشد، بنابراین مهم است که نتایج را با یک پزشک یا تکنسین صحبت کنید.

 

تا چه زمانی آثار نیکوتین در خون و بزاق شما وجود خواهد داشت؟

نیکوتین را می توان در خون و بزاق شما اندازه گیری کرد، اما چون کوتینین نیمه عمر طولانی تری دارد، معمولاً آزمایش کوتینین ترجیح داده می شود.

 

پاکسازی خون از نیکوتین بر اساس تحقیقات سال 2016، نیمه عمر کوتینین در پلاسمای خون، ادرار یا بزاق شما یکسان است.

 

با این حال، همه این مولکول ها نقاط برش متفاوتی برای تشخیص دارند. برخی منابع تخمین می زنند که ممکن است حداقل 3 روز پس از مواجهه قابل تشخیص باشد.

 

یک بررسی در سال 2012 که روش‌هایی را برای ارزیابی قرار گرفتن در معرض محیط با دود سیگار بررسی کرد، نشان داد که سطح کوتینین خون ممکن است در کمتر از 1 روز به نیمه عمر خود برسد.

 

بزاق و خون غلظت کوتینین کمتری نسبت به ادرار دارند. مقدار کوتینین در بزاق یا خون شما ممکن است زودتر از آزمایش با استفاده از نمونه ادرار به سطوح قطعی برای تشخیص برسد.

 

مدت زمان دقیقی که کوتینین در خون شما قابل تشخیص است ممکن است بسته به ترکیب ژنتیکی و میزان نیکوتینی که در معرض آن قرار گرفته اید متفاوت باشد.

 

پادتن گستر ارائه دهنده انواع کیت های الایزا، کمی لومینسانس، کیت های ویتامین D3 و کیت های گاما از معتبرترین کیت ها و در کوتاه ترین زمان میباشد.جهت کسب اطلاعات بیشتر و خرید با متخصصان ما تماس بگیرید

 

آزمایش خون نیز ممکن است حساسیت کمتری نسبت به آزمایش با ادرار داشته باشد. این می تواند منجر به منفی یا مثبت کاذب شود.

 

نیکوتین موجود در خون شما را می توان با استفاده از آزمایش هایی که از نظر کیفی (وجود نیکوتین یا عدم وجود نیکوتین) و کمی (میزان نیکوتین موجود است) تشخیص داده می شود.

 

این آزمایش ها می توانند نیکوتین، کوتینین و یک محصول تجزیه دیگر به نام آناباسین را شناسایی کنند.

 

تا چه زمانی آثار نیکوتین در فولیکول های مو وجود دارد؟

 

بر اساس بررسی منابع معتبر در سال 2021، آثار نیکوتین معمولاً تا هفته‌ها، ماه‌ها یا حتی سال‌ها پس از آخرین تماس شما در فولیکول‌های موی شما یافت می‌شود.

 

این می تواند به آزمایش موی انجام شده و همچنین عوامل ژنتیکی بستگی داشته باشد.

 

اما نویسندگان این بررسی پیشنهاد می کنند که نتایج آزمایش مو ممکن است با آزمایش خون مرتبط نباشد. آزمایش مو همچنین ممکن است قرار گرفتن غیرفعال یا محیطی در معرض دود تنباکو را نشان دهد.

 

اگرچه آزمایش مو امکان پذیر است، اما به اندازه آزمایش ادرار، بزاق یا خون از آن استفاده نمی شود.

 

چه عواملی بر مدت زمان ماندگاری نیکوتین در سیستم شما تأثیر می گذارد؟

مدت زمان ماندگاری نیکوتین در سیستم شما می تواند از فردی به فرد دیگر متفاوت باشد. بسته به شرایط فردی شما، نیکوتین ممکن است زودتر از سیستم شما خارج شود یا حتی طولانی تر بماند.

 

طبق تحقیقات سال 2010، عوامل زیر ممکن است بر مدت زمانی که نیکوتین و متابولیت های آن در سیستم شما قابل تشخیص هستند تأثیر بگذارد:

 

نوع استفاده نیکوتین

تنباکوها و محصولات نیکوتینی مختلف حاوی مقادیر متفاوتی از نیکوتین هستند.

دفعات استفاده

یا قرار گرفتن در معرض مقدار کوتینین در ادرار با قرار گرفتن در معرض نیکوتین شما در ارتباط است.

ترکیب ژنتیکی

شما هر فردی کوتینین را متفاوت متابولیزه می کند. بر اساس منبع CDCTrusted، سیاهپوستان غیر اسپانیایی ممکن است کوتینین را کندتر از سفید پوستان غیر اسپانیایی متابولیزه کنند.

عملکرد کبد

کوتینین توسط کبد اکسید می شود. بسته به عملکرد کبدتان، ممکن است کوتینین را با سرعت متفاوتی متابولیزه کنید.

سن

اگر بالای 65 سال سن دارید، ممکن است بدن شما مدت بیشتری طول بکشد تا نیکوتین را پاک کند.

رژیم غذایی و دارو

از آنجایی که پاکسازی نیکوتین به کبد شما بستگی دارد، محققان پیش‌بینی می‌کنند که وعده‌های غذایی و داروها ممکن است بر نحوه پردازش نیکوتین توسط بدن شما تأثیر بگذارند.

تفاوت های جنسی و هورمونی

طبق تحقیقات سال 2010، که افراد را به عنوان مردان و زنان طبقه بندی کرد، پاکسازی نیکوتین و کوتینین در زنان بالاتر بود. آنها همچنین دریافتند که استفاده از داروهای ضد بارداری خوراکی باعث افزایش ترخیص کالا از گمرک نیز می شود.

عملکرد کلیه

نارسایی کلیه می تواند سرعت پاکسازی نیکوتین و کوتینین را در بدن کاهش دهد.

چگونه نیکوتین را از بدن خود پاک کنید؟

 

بهترین راه برای پاکسازی نیکوتین از سیستم شما این است که از مصرف تنباکو یا محصولات نیکوتینی خودداری کنید.

 

اگر سیگار می‌کشید، سیگار می‌کشید یا از سایر محصولات نیکوتینی استفاده می‌کنید، آن را کاهش دهید یا آن را ترک کنید. به این ترتیب، سلول های بدن شما می توانند بر تجزیه نیکوتین و حذف آن تمرکز کنند.

 

چندین کار وجود دارد که می توانید برای سرعت بخشیدن به این روند انجام دهید:

 

آب بنوشید. وقتی آب بیشتری می نوشید، نیکوتین بیشتری از طریق ادرار از بدن شما ترشح می شود.

ورزش. این باعث افزایش سرعت متابولیسم بدن شما می شود که ممکن است باعث شود نیکوتین سریعتر پاکسازی کنید. عرق آزاد شده از طریق ورزش، نیکوتین و محصولات جانبی آن را همراه خود می برد.

غذاهای غنی از آنتی اکسیدان بخورید. آنتی اکسیدان ها می توانند به افزایش سرعت متابولیسم بدن شما کمک کنند. گزینه ها می تواند شامل پرتقال و هویج باشد. این غذاها همچنین حاوی ترکیباتی مانند فیبر هستند.

 

آیا با خروج نیکوتین از سیستم شما عوارض جانبی وجود دارد؟

 

نیکوتین جزء اصلی اعتیادآور در سیگار و سایر محصولات تنباکو است. همچنین معمولاً در سیگار یا مایعات بخار یافت می شود.

 

در دوزهای کم، نیکوتین می تواند به عنوان یک محرک، مشابه قهوه یا کوکائین عمل کند. هنگامی که نیکوتین در مقادیر بیشتر مصرف شود، به یک آرامش بخش تبدیل می شود. ممکن است تنش و اضطراب را کاهش دهد.

 

مصرف مقادیر کمتر نیکوتین یا پرهیز کامل از نیکوتین می تواند باعث علائم ترک شود.

 

علائم ترک می تواند شامل موارد زیر باشد:

 

هوس های شدید

افزایش گرسنگی

خستگی

عدم تمرکز

سردرد

یبوست

حالت تهوع

اسهال

تحریک پذیری

اضطراب

افسردگی

بیخوابی

علائم شما ممکن است در چند ساعت اول پس از آخرین استفاده شما شدیدتر باشد. این علائم اغلب پس از 3 روز اول کاهش می یابد منبع مورد اعتماد.

 

علائم فردی شما و مدت بالقوه آنها به عوامل مختلفی بستگی دارد، از جمله:

 

چه مدت از تنباکو یا محصولات نیکوتین استفاده کرده اید

نوع محصولاتی که استفاده کردید

چقدر در روز نیکوتین استفاده می کنید

اگر می‌خواهید محصولات تنباکو یا نیکوتین را ترک کنید، داروهای بدون نسخه و تجویزی ممکن است کمک کنند.

 

درمان‌های جایگزین نیکوتین (NRTs)، مانند چسب‌های نیکوتینی، می‌توانند به کاهش علائم ترک کمک کنند زیرا میزان نیکوتین مصرفی را در طول زمان کاهش می‌دهید.

 

با توجه به Smokefree.gov، که توسط موسسه ملی سرطان ایجاد شده است، استفاده از NRT شانس شما را برای ترک کامل دوبرابر می کند.

 

اگر استفاده از NRT را انتخاب کنید، تا زمانی که تمام قرار گرفتن در معرض نیکوتین را متوقف کنید، همچنان مقادیر قابل تشخیص نیکوتین در بدن خود خواهید داشت.

 

ترکیب NRT با پچ نیکوتین ممکن است موثرتر از هر یک از محصولات به تنهایی باشد.

 

چگونه نیکوتین را سریع دفع می کنید؟

 

هیدراته ماندن و فعالیت بدنی می تواند به افزایش متابولیسم بدن شما کمک کند و به طور بالقوه نیکوتین را سریعتر از سیستم شما پاک کند. خوردن غذاهای غنی از آنتی اکسیدان نیز ممکن است کمک کند.

 

یک پفک نیکوتین چقدر در سیستم شما باقی می ماند؟

پاسخ ساده ای برای این وجود ندارد. همه چیز به تنباکو یا محصول نیکوتین استفاده شده بستگی دارد – مثلاً سیگار، سیگار، سیگار یا ویپ.

 

یک دارو پس از 4 تا 5 نیمه عمر از بدن خارج می شود. اگر نیمه عمر یک کوتینین 16 تا 40 ساعت طول بکشد، دلیل بر این است که این ماده ظرف 8 تا 9 روز از سیستم شما پاک می شود.

 

آیا دکتر شما می تواند بگوید که آیا ویپ می کنید؟

یک متخصص مراقبت‌های بهداشتی احتمالاً نمی‌تواند تشخیص دهد که آیا ویپ می‌کنید یا چه چیزی را می‌کشید، مگر اینکه آزمایش‌های خاصی را انجام دهند.

 

به عنوان مثال، در طول معاینه فیزیکی، پزشک شما ممکن است ظرفیت ریه شما را بررسی کند. ویپینگ، دقیقاً مانند سیگار کشیدن، می تواند بر سلامت کلی ریه شما تاثیر بگذارد.

 

همچنین ممکن است از شما سوالاتی در مورد مصرف تنباکو و نیکوتین بپرسند تا به تعیین علت اصلی کاهش عملکرد ریه یا تغییرات تنفسی کمک کنند.

 

آیا پزشکان می توانند از طریق آزمایش خون تشخیص دهند که سیگار می کشید؟

یک متخصص مراقبت های بهداشتی نمی تواند تشخیص دهد که سیگار می کشید یا از سایر محصولات تنباکو از طریق آزمایش خون استاندارد استفاده می کنید.

 

اما اگر پزشک شما انجام آزمایش را به طور خاص برای بررسی مصرف نیکوتین توصیه کند، آنها می توانند آن را تشخیص دهند.

 

3 محصول برتر برای کمک به ترک سیگار

 

بر اساس منبع معتبر مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری (CDC) تقریباً 18 درصد از بزرگسالان آمریکایی سیگار می کشند. و نزدیک به 70 درصد از این افراد سیگاری اعتراف کرده اند که می خواهند سیگار را ترک کنند.

 

اما ترک نیکوتین کار آسانی نیست

 

افراد بیش از هر ماده مخدر دیگری به نیکوتین – ماده مخدر موجود در سیگار – معتاد هستند. و چون نیکوتین بسیار اعتیاد آور است، دارویی نیست که بتوانید آن را کنار بگذارید. ترک می تواند چندین بار تلاش کند. اما فواید آن بسیار است. افرادی که ترک می‌کنند خطر ابتلا به چندین نوع سرطان و همچنین بیماری‌های قلبی، بیماری‌های عروقی، مشکلات تنفسی، ناباروری و بیماری‌های ریوی مانند COPD را کاهش می‌دهند.

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر و خرید کمی لومینسانس با متخصصان پادتن گستر تماس بگیرید

 

پس کسانی که می خواهند ترک کنند کجا می توانند کمک بیابند؟

خدمات و محصولات متعددی وجود دارد که می تواند به سیگاری ها کمک کند تا سیگار خود را برای همیشه کنار بگذارند. ما تعدادی از بهترین ها را جمع آوری کرده ایم.

 

 

  1. تکه های نیکوتین

 

می توانید چسب های نیکوتین را در داروخانه های محلی پیدا کنید. این محصولات، مانند Nicoderm CQ، با رساندن دوزهای کوچک نیکوتین به پوست شما عمل می کنند تا هوس شما را کاهش دهند. شما از طریق یک سری تکه‌های با دوز کم‌تر پیشرفت می‌کنید، تا زمانی که اساساً از نیکوتین خلاص شوید. کلینیک مایو می گوید که این روند معمولا بین هشت تا 12 هفته طول می کشد.

 

  1. آدامس نیکوتین

 

ترک عادت دهانی سیگار گاهی به اندازه خود اعتیاد به نیکوتین دشوار است. آدامس‌های نیکوتین بدون نسخه، نیکوتین را برای کمک به کاهش هوس شما فراهم می‌کنند. مانند پچ، سیگاری ها با دوز یا دفعات بالاتر شروع می کنند و به مرور زمان آن را کاهش می دهند تا خود را از نیکوتین جدا کنند. بر خلاف پچ، آدامس‌هایی مانند نیکورت به افراد ترک سیگار نیز کاری می‌کنند که با دهان خود انجام دهند.

 

  1. پاستیل

 

پاستیل های نیکوتین، مانند آنهایی که توسط GoodSense ساخته می شوند، یکی دیگر از محصولات جایگزین نیکوتین هستند که بدون نسخه به فروش می رسند. طبق گفته کلینیک مایو، آنها کوتاه اثر هستند و می توانید هر روز حدود 20 قرص پاستیل برای کنترل هوس مصرف کنید.

 

  1. پچ های نسخه ای

این تکه‌های نیکوتین مانند چسب‌های نیکوتین بدون نسخه عمل می‌کنند، اما دارای قدرت تجویزی هستند. از آنجایی که آنها به نسخه پزشک نیاز دارند، فرصتی عالی برای صحبت با پزشک در مورد تمام روش های درمانی ایجاد می کنند. دوزهای بالاتر برای همه مناسب نیست، و ممکن است متوجه شوید که می توانید به نسخه داروخانه بسنده کنید.

 

 

 

 

 

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *